Zaznacz stronę

Ślub to najważniejsze wydarzenie w życiu każdej osoby. Aby był udany i było co wspominać należy zadbać o wiele rzeczy. Przygotowania do ślub trwają bardzo długo, natomiast ślub i przyjęcie weselne mija tak bardzo szybko, że Młoda Para z racji dużej ilości obowiązków czasem nie jest w stanie wszystkiego zobaczyć co się dzieje na ich własnym ślubie. Warto zatem mieć jakąś pamiątkę rzeczową z tego niepowtarzalnego wydarzenia. Najlepszą pamiątką do wspomnień  z tego dnia będą więc zdjęcia, dlatego istotne jest aby na naszej uroczystości był fotograf ślubny (np. tutaj: https://aleksandrasobala.pl/fotografia-slubna-poznan/) . Teraz są czasy, że prawie każdy ma jakiś aparat, ale to nie to samo. Profesjonalny fotograf robiący zdjęcia weselne wie doskonale na jakie rzeczy zwrócić uwagę aby zdjęcia wyszły niepowtarzalnie piękne.

Podstawowym elementem, na który fotograf musi zwrócić uwagę to jest oświetlenie. Najlepsze zdjęcia wychodzą przy naturalnym oświetleniu, dlatego bardzo istotną rzeczą jest aby o późnej godzinie na przyjęciu weselnym jednak było zapalone światło. Aby jednak fotograf uchwycił każdy moment naszego ślubu warto mieć dwóch fotografów ślubnych. Wtedy mamy pewność, że zostanie uchwycona każda chwila naszego wesela. Zdarza się przecież, że trzeba czasem wymienić akumulator, ktoś wejdzie w kadr albo fotograf nie zdarzy dobiec z drugiego końca sali. Kiedy jest dwóch fotografów to nie mamy takiego problemu. Także kiedy jest duża ilość osób to dwóch fotografów jest w stanie uchwycić więcej ciekawych i śmiesznych sytuacji niż jeden fotograf. Również jeśli chodzi o ceremonię ślubną to dużo prościej jest ją ogarnąć dwóm fotografom niż jednemu. Nie ma wtedy zbytecznego biegania po kościele i rozpraszania gości. Natomiast w przygotowaniach ślubnych dwóch fotografów może się rozdzielić i jeden jechać do domu Pana Młodego, a drugi do domu Pani Młodej. Nie ma wtedy niepotrzebnej nerwówki, szybkiego ubierania, gdyż czas nagli. Można się wtedy skupić na wielu detalach podczas przygotowań. Również jest okazja szczegółowego sfotografowania gości weselnych, którzy przybywają na uroczystość. Także w drodze do kościoła dwóch fotografów radzi sobie dużo sprawniej z bramami weselnymi, gdyż mogą podzielić się w ten sposób, iż fotografują co drugą bramę. Wtedy jest pewność, że żadna przygotowana brama nie zostanie pominięta.

Sądzę, że po przedstawieniu tych argumentów popierających zdecydowanie dwóch fotografów na ślubie osoby, które miały dylemat czy wsiąść jednego, czy dwóch fotografów już nie mają takiego problemu i wybiorą jednak fotografów w duecie.