Zaznacz stronę

Ślub

W dzisiejszych czasach robienie zdjęć na ślubie to już niemalże konieczność. Wiele par chce udokumentować te chwile i wynająć profesjonalnego fotografa. Fotograf ślubny poznań to osoba, która podczas uroczystości powinna zawsze być nieco obok wszystkiego, ale czujnie obserwować i wyłapywać kluczowe momenty – taka w końcu jest rola fotografa.

Fotograf ślubny powinien też jednak wejść w interakcje z rodziną, być osobą kulturalną i umiejącą nawiązywać kontakty, aby goście nie czuli się skrępowani. Oczywiście nie powinien robić też zdjęć tym, którzy sobie tego życzą, nie każdy lubi być fotografowany. Terminy fotografów ślubnych zazwyczaj najbardziej napięte są w okolicach lata, albowiem wtedy najwięcej par decyduje się na ślub. Należy pamiętać, aby chęć wynajęcia fotografa zgłosić z dużym wyprzedzeniem. Jak jednak wybrać fotografa idealnego? Na początku para winna odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie zdjęcia jej się podobają, w jakim stylu widzą swoje pamiątki – czy w bardziej klasycznym, stonowanym, romantycznym czy może bardziej surowym lub nieco mniej oficjalnym. Warto podpytać znajomych – jeśli zdjęcia z ich ślubu się spodobają – kto ich fotografował na ślubie i jak wyglądał cały proces. Napisać do kolegi czy koleżanki, czy byli zadowoleni z usługi, porozmawiać o szczegółach – to najbardziej bezpośrednia droga. Jako że dziś bardzo popularny jest Instagram, to warto z niego skorzystać, aby za pomocą odpowiednich hasztagów znaleźć to, co nas interesuje – Instagram to prawdziwa skarbnica zdjęć ze ślubu, wiele osób dzieli się tymi momentami z innymi i na pewno oznaczają fotografów, z kolei fotografowie śledzą również swoich kolegów po fachu, więc już mamy za pomocą kilku kliknięć utkaną całą sieć osób i ich portfolio, które może nas zainteresować.

Fotografowie dojeżdżają na miejsca ślubu, więc niekoniecznie musimy kierować się odległością, jeśli prace któregoś z twórców nam się spodobają. Najlepiej określić swój styl, oglądając różne zdjęcia, od razu wiemy, czy coś nam się podoba czy jest zupełnie nie w naszym guście.